New Dacia Duster

Световният рали-рейд шампионат на FIA остава вълнуващ - видео

Mini JCW Rally Plus от X-raid се доказа добре в третия кръг на Световния рали-рейд шампионат на FIA в Португалия. Двамата португалци Жоао Ферейра и Филипе Палмейро си осигуриха второ място в домашното си рали Mini JCW Rally Plus. След пет дни през Португалия, включително кратко отклонение до Испания, те завършиха ралито точно зад петкратния победител в Дакар Насър Ал-Атия.

Рали-рейд Португалия не започна по план за Ферейра и той първоначално трябваше да се задоволи с осмо място в Ultimate класирането. Но младият португалец отново намери формата си за една нощ и тръгна в атака. С постоянното си бързо представяне той зае второ място в генералното класиране на третия ден от ралито и защити тази позиция до края.

Четвъртият кръг от Световния рали-рейд шампионат на FIA е Ruta 40 в Аржентина от 1 до 7 юни 2024 г.