Opel Stock

Водач в класирането при пилотите и отборите на шампионата ABB Формула Е на ФИА, DS TECHEETAH се подготвя да защити титлите си в Берлин

От сряда, 5-ти август до 13-ти август, DS Automobiles и партньорът им TECHEETAH се връщат във Формула E със шест състезания без публика на пистата Темпелхоф. Спазвайки много стриктен здравен протокол, премиум марката на Groupe PSA ще разчита на двата си DS E-TENSE FE20, за да постигне целта си да спечели отново титлите при пилотите и отборите.

Изключителна ситуация, изключителни мерки. Финалните състезания в шампионата Формула E ще се проведат в един-единствен град (немската столица) в рамките на само 9 дни! Спортно предизвикателство, с което Жан-Ерик Верн, двукратен шампион и носител на титлата за 2018/2019, и Антонио Феликс да Коща, настоящ лидер в класирането при пилотите, са силно мотивирани да се справят!

Начело на класирането при пилотите, отборът на DS TECHEETAH ще може да разчита на своя опит в състезателната стратегия и представянето на DS E-TENSE FE20.

Хавиер Метелан Пиньон, директор на DS Performance: "Последното състезание в Маракеш в края на февруари, спечелено от Антонио, ни придвижи към върха на двете класирания. След 5 месечна пауза е важно да върнем инерцията, която зададохме в началото на сезона и да затвърдим позициите си. Това възобновяване (и край!) на първенството е истинско предизвикателство. Шест състезания за девет дни на три различни писти! И всички на писта, която има специална настилка, която поставя много напрежение на гумите, особено когато температурите се покачват. В допълнение към управлението на енергията, ако искаме да се представим добре, ще трябва бързо да намерим правилните настройки. Надяваме се, че промените, направени в автомобила, особено по софтуера ще дадат резултат. Наясно сме, че половината сезон ще се разиграе за девет дни, но пилотите и отборът са по-мотивирани отвсякога да направят DS отново част от историята на Формула Е."