Спортните новини: Днес (1) | Вчера (3)
Черно море приключи контролите с победа, готов е за рестарта
Автор: Стойчо Генов 11:30 / 31.05.2020Коментари (0)1080
©
Черно море победи Етър с 2:0 в контролана среща на стадион “Тича" във Варна. В срещата Илиан Илиев използва два различни състава и 9 футболисти, излезли от школата на “моряците".

Черно море започна силно срещата и още в 7-ата минута можеше да открие резултата. Мартин Минчев получи топката в наказателното поле и стреля, но топката премина встрани от вратата.

В 29-ата минута Илиан Илиев продължи с глава центриране отдясно. Топката попадна в Родриго, който финтира бранител и с десния крак я прати в далечния ъгъл за 1:0.

В 37-ата минута Мартин Минчев направи добър пробив през центъра, но бе затворен пред наказателното поле. Младият нападател върна топката към Патрик Андраде, който отправи бомбен удар, но над вратата.

В 44-ата минута Етър отправи първи удар в очертанията на вратата на Черно море. Милчо Ангелов получи топката пред наказателното поле, поведе си я и стреля, но право в ръцете на Миодраг Митрович.

В 53-ата минута Матиас Курьор бе изведен леко под ъгъл, но очи в очи с вратаря на гостите от Илиан Илиев – младши и стреля по диагонала, но топката премина на сантиметри от страничната греда.

В 89-ата минута Петър Вуцов стреля от границата на наказателното поле, Христо Иванов успя да избие но Велислав Василев довкара топката за 2:0.

Така Черно море записа две победи и загуба в контролите преди рестарта на първенството. Варненци отстъпиха с 0:1 на Дунав Русе във Варна и победиха Лудогорец с 1:0 в Разград.

В 25-ия кръг на efbet Лига “моряците" гостуват на Берое в Стара Загора. Срещата е на 7 юни от 20,30 часа.

Черно море: Миодраг Митрович (46-Иван Дюлгеров), Даниел Димов, Стефан Станчев, Виктор Попов, Фахд Актау, Мехди Букаси, Патрик Андраде, Илиан Илиев, Родриго, Мартин Минчев, Матиас Курьор.

Етър: Анатоли Господинов (46-Христо Иванов), Здравко Илиев (46-Кольо Станев), Стелиян Добрев (46-Ерол Дост), Георги Купенов (62-Тони Иванов), Иван Скерлев (46-Педро Лагоа), Никола Колев (72-Иван Петков), Яни Пехливанов (73-Димитър Цонев), Антон Огнянов, Милчо Ангелов (84-Димитър Байдаков), Божидар Кацаров, Тонислав Йорданов (62-Иван Стоянов).