НачалоФутболБаскетболВолейболДругиДЮШФутзалИнтервюСтатистики
Спортните новини: Днес (2) | Вчера (7)
Черно море удари Витоша след силно второ полувреме
Автор: Екип Varna24.bg 19:33 / 18.10.2019Коментари (0)1516
Черно море записа победа с 2:0 при гостуването си на Витоша Бистрица в мач от 13-ия кръг на efbet Лига. “Моряците" направиха слабо първо полувреме, но през втората част се активизираха и заслужено спечелиха трите точки. Попаденията в срещата реализираха Родриго Енрике (54) и Дани Кики (65).

Срещата не започна по на-добрия начин за варненци, които можеха да си отбележат автогол още в първата минута. Цецо Панов изби с глава центриране в наказателното поле, но топката придоби странна парабола и премина на сантиметри от страничната греда. В 5-ата минута стражът на Черно море Миодраг Митрович направи страхотно спасяване. Венцислав Бонев стреля от воле към горния десен ъгъл, но вратарят успя с една ръка да избие.

В 17-ата минута Черно море направи невероятен пропуск. Родриго Енрике получи отляво в наказателното поле, преодоля Румен Гьонов и подаде към Иса, но Купенов с шпагат успя да предотврати сигурен гол. Само минута по-късно Родриго центрира отляво, а Дани Кики с глава стреля опасно покрай вратата. В 39-ата минута Иса проби отляво, преодоля Румен Гоньо и стреля по диагонала, но покрай гредата.

В 45-ата минута играчите на Черно море направиха страхотна атака. Родриго намери с пета Иса, а той напредна и стреля, но Венци Бонев с крак успя да парира.

Варненци започнаха втората част доста по-добре от първата и още в 49-ата минута можеха да реализират. Дани Кики намери Иса, койфо стреля от наказателното поле, но отново Бонев успя да парира с крак. В 54-ата минута Родриго получи от Панов по левия фланг и нанесе много силен шут от около 24 метра. Кълбото тупна изключително неприятно за вратаря Кацарев и мина над плонжа му, а после срещна лявата греда и спря в мрежата за 1:0.В 65-ата минута отново Родриго размина Гьонов и пусна идеален пас към точката на дузпата, където Кики връхлетя и с цялата си сила я изпрати право в небесата. Веднага след това обаче Кики получи страхотен пас с глава от Исмаил Иса и на празна врата реализира за 2:0.

Само две минути по-късно Васил Панайотов можеше да направи резултата класически. Халфът получи пас в наказателното поле и стреля, но играч на домакините успя да избие топката, която иначе влизаше в мрежата. В 79-ата минута влезлият през втората част Мартин Минчев овладя кълбото на около 2-3 метра пред дъгата и макар да имаше по-добри опции за продължение на атаката, нанесе силен шут. Кацарев се презастрахова и просто боксира топката максимално далеч навътре в полето. До края на срещата Витоша маха една ситуация да намалят резултата, но тя бе пропиляна от Купенов.

Съставът на Черно море: Миодраг Митрович, Стефан Станчев (19-Фахд Актау), Даниел Димов, Димитриос Хантакиас, Цветомир Панов, Патрик Андраде, Васил Панайотов, Дани Кики (82-Аристоте Ндонгала), Илиан Илиев (75-Мартин Минчев), Исмаил Иса, Родриго Енрике.