НачалоФутболБаскетболВолейболДругиСтатистики
Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Световен шампион спечели ултра триатлона "Лъвско сърце"
Автор: Екип Ruse24.bg 12:53 / 12.09.2019Коментари (0)936
Ултра триатлонът "Лъвско сърце“ е едно от най-тежките и атрактивни предизвикателства, в което състезателите се съревновават в три етапа - 3 км плуване в залива на плаж Перла, 116 км планинско колоездене в горите на Странджа планина и 21 км бягане покрай резерват Ропотамо.

Тази година събитието се проведе на 7 септември в Приморско и в него се включиха над 380 участника. От всички състезатели успешно финишираха 100 души в категория "Ултра" и 74 отбора в категория "Щафета", което е показателно за подобряването на нивото на всички участници.

Най-младият от тях - Максим Христов, спечели 21-километровото бягане на "Adidas Runners" с време от 01:34:41. Досегашният рекордьор на трасето за бегачи - Мирослав Спасов, отново участва в отборното предизвикателство на категория "Щафета", като успя да подобри времето си с цели 2 минути до 01:26:33 и вдигна още по-високо летвата за всички останали бегачи.

При щафетните отбори (от двама или трима състезатели) почетната стълбичка окупираха отборите на "Слабаците" с време 07:05:31, "Team Bryzos" (07:21:28) и "Бартинкоф" (07:36:03).

Големият победител в индивидуалната надпревара е световният и трикратен европейски шампион по ски ориентиране Станимир Беломъжев - Тачо с време от 07:34:50. Това беше неговият дебют в състезанието, но това не го спря да спечели титлата. Георги Вълчев остана втори (07:47:29), а миналогодишният победител Вим Щеркс от Белгия се нареди на трето място с време от 07:52:28.

“Много съм щастлив, че участвах и се слях с невероятната атмосфера и хората тук. Състезанието беше изключително професионално организирано, трасето беше истинско предизвикателство, а гледките-спиращи дъха! Поздравления за организаторите, доброволците, участниците и техните лъвски сърца!", коментира Беломъжев след финала.

При жените голямата изненада поднесе Виктория Данова с време от точно 9 часа и 40 минути, като веднага след нея се наредиха Ася Борисова (10:04:05) и Косара Ботева (10:11:17).