Спортните новини: Днес (2) | Вчера (0)
Чудесен хеттрик! Нефтохимик отново е хегемон в България!
Автор: Екип Burgas24.bg 09:31 / 23.04.2019Коментари (0)1266
©
Отборът на Нефтохимик 2010 (Бургас) е новият шампион във волейболната Суперлига на България при мъжете. Волейболистите на Бургас, водени от треньора Николай Желязков, победиха като домакини носителя на Купата на България и победител в редовния сезон Хебър (Пазарджик) с 3:0 (25:23, 25:15, 25:12) гейма, в третия мач между двата тима от финалния плейоф, игран в пълната зала "Младост" в Бургас.

Така Нефтохимик спечели финалната серия с 3-0 победи и стана шампион за трети пореден сезон и общо четвърти път в своята история. Хебър, който спечели първото място в редовния сезон, ще остане със сребърните медали. Тимът на ЦСКА, които завърши втори през редовния сезон, но отпадна на 1/2-финалните плейофи, приключва с бронзовите отличия.

Най-резултатен за успеха бе Николай Учиков с 15 точки (3 аса). Георги Петров се разписа с 11 точки (3 аса), Ален Джорджевич добави 10 точки (1 блокада). За Хебър Брадли Гънтър приключи с 11 точки.

Нефтохимик 2010: Георги Братоев 4, Николай Учиков 15, Георги Петров 11, Ален Джорджевич 10, Николай Къртев 5, Теодор Тодоров 6 - Теодор Салпаров-либеро (Мартин Иванов, Стоян Самунен, Любомир Агонцев, Илия Петков 2).

Старши треньор: Николай Желязков

Хебър: Иван Станев 2, Брадли Гънтър 11, Александър Ляфтов 9, Михаил Никкел 2, Стойко Ненчев 4, Венцислав Рагин 5 - Петър Каракашев-либеро (Александър Симеонов 1, Георги Чалъков, Спас Байрев 5, Мартин Симеонов, Светослав Станков 2)