New Dacia Duster

На 11 и 12 август на пистата по автомоделни спортове в град Сливница се проведе Втори кръг от ДП на БФАМС в класове electric on road

Състезатели от 5 клуба с 30 модела водиха оспорвана борба в двата топли състезателни дни и постигнаха следните резултати в отделните класове:
Клас1/10 Electric Touring
Победител Кристиян Костадинов от Русе, състезателя на СТМК –Враца Петър Стаменов остана втори.
Клас 1/10 Electric Super Stock
Състезателите на СТМК –Враца Петър и Боян Стаменови завоюваха второ и трето място, победител отново Кристиян Костадинов.
Клас 1/10 Electric Stock (деца и начинаещи)
И в този клас безапелационен победител Кристиян Костадинов, а младите състезатели на СТМК-Враца Любомир Цветомиров, Александър Вълков и Самуил Кулув завоюваха съответно второ, четвърто и пето място.

Клас 1/12 Electric
Второ и трето място завоюваха Самуил Кулев и Александър Вълков.Победител е Николай Георгиев от Пазарджик.
Призьороте бяха наградени от Калин Кокошаров – организатор и състезател и Дамян Петров – зам.председател на БФАМС.

Следващото състезание - Гран При Леденика 2018 off road , организирано от БФАМС и Община Враца ще се проведе на 07 – 09.09. 2018г. в местността Леденика край град Враца. За пръв път на състезание, организирано в България, ще присъства наблюдател от Европейската федерация / ЕФРА/ за оценка и препоръки относно организиране на Европейско първенство през 2019г. Назад