Перу стана последният отбор, който се класира за световното в Русия

Перу стана последният, 32-и отбор, който се класира за световното първенство в Русия. Южноамериканците спечелиха с 2:0 срещу Нова Зеландия в реванша и след 0:0 в първия мач постигнаха целта си.

Перу ще участва на световното за първи път от 1982 г.

Домакините имаха превъзходство в напрегнатата срещата и заслужено стигнаха до успеха. Съперникът им също имаше положения, но не успя да отправи нито един точен удар в срещата.

В 28-ата минута Куева напредна отляво и подаде в наказателното поле. Звездата Джеферсон Фарфан пое и със силен удар даде преднина на отбора си. Перу удвои в 68-ата минута, когато след ъглов удар Рамос се пребори за топката пред вратата и стреля точно.

"Това е сбъдната мечта и сега е време за празненство", каза Куева. Властите в страната обявиха ден на национален празник по случай успеха.