"Ливърпул" натрупа увереност и изравни рекорд с разгром със седем гола в Словения

Ливърпул" постигна разгромна победа със 7:0 срещу "Марибор" в Шампионската лига. Воденият от Юрген Клоп отбор изигра силен мач и се изкачи начело в групата си.

В другия мач "Спартак" (Москва) постигна не по-малко впечатляваща победа. Ивелин Попов и съотборниците му стигнаха до 5:1 срещу "Севиля" у дома.

"Ливърпул" е начело с пет точки и голова разлика 10:3. Руснаците са със същия актив и голова разлика 7:3. "Севиля" има точка по-малко, а "Марибор" е в дъното с една точка.

Мърсисайдци имаха отлична вечер и не се смилиха срещу "Марибор". С гръмката си победа те изравниха рекорда за най-изразителна победа като гост в Шампионската лига. Първата победа със 7:0 в гостуване в турнира е при успеха на "Олимпик" (Марсилия) срещу "Жилина" през 2010 г., а четири по-късно "Шахтьор" прави същото срещу БАТЕ (Борисов).

Роберто Фирмино започна головото шоу в Словения още в четвъртата минута, а до 19-ата резултатът вече беше 3:0 за "Ливърпул". След това червените нямаха никакви проблеми, а с две попадения в заключителните секунди разгромът стана пълен.

В четвъртата минута Мохамед Салах напредна от дясно и пусна пред вратата към Фирмино, който засече. В 13-ата Джеймс Милнър върна към Филипе Коутиньо и бразилецът удвои с удар от 15 метра. "Ливърпул" вкара нов гол в 19-ата, когато Фирмино изведе Салах и той преодоля вратаря на съперника.

Малко преди почивката Алваро Морено от ляво пусна успоредно на голлинията и Салах засече във вратата.

С началото на второто полувреме головете за гостите продължиха. В 54-ата минута Коутиньо центрира от фаул и Фирмино с гръб към вратата стреля с глава и вкара втория си гол.

Последва затишие, продължило до 86-ата минута. Тогава резервата Алекс Окслейд-Чембърлейн получи пред вратата на "Марибор" и вкара. В последните секунди Александър-Арнолд стреля силно от разстояние и след рикошет отбеляза седмия гол за "Ливърпул".