"Байерн" пропиля два гола аванс и стъпи накриво срещу "Волфсбург" у дома

Шампионът "Байерн" (Мюнхен) направи грешна стъпка след домакинско равенство с "Волфсбург" в първия мач от шестия кръг на Бундеслигата. Двубоят на "Алианц арена" завърши 2:2, след като баварците пропиляха два гола аванс през второто полувреме.

Тимът на Карло Анчелоти игра прекалено прагматично с мисъл за предстоящия двубой с ПСЖ в Шампионската лига. Подходът на шампионите сработи преди почивката заради твърде дефанзивното поведение на съперника.

Играчите на "Волфсбург" обаче заиграха значително по-добре през втората част, а влизането в игра на Якуб Блашчиковски и Даниел Дидави се отказа отличен ход на треньора Мартин Шмид. Дидави отбеляза изравнителния гол седем минути преди края и донесе едва втора точка за "вълците" при гостуване на "Алианц арена".

"Байерн" пропусна възможността да се изкачи на върха преди останалите девет мача от кръга. Баварците събраха 13 точки, колкото има и лидерът "Борусия" (Дортмунд). Жълто-черните обаче са с по-добра голова разлика - 13:0 срещу 14:5, преди домакинството си на "Борусия" (Мьонхенгладбах) в събота.

"Волфсбург" заема 11-ата позиция с шест точки, колкото имат и следващите ги в класирането "Щутгарт" и "Байер" (Леверкузен).

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на "Байерн", докато играчите на "Волфсбург" бяха изцяло концентрирани върху защитните си действия. "Вълците" се справяха добре в дефанзивен план, но въпреки това допуснаха две попадения преди почивката.

В 32-ата минута Роберт Левандовски овладя топката в наказателното поле и падна след контакт със защитник на "Волфсбург". Главният съдия Кристиан Дингерт отсъди дузпа, която полският нападател превърна в гол.

Десет минути по-късно домакините стигнаха до второ попадение. Рафиня отне топката в центъра и комбинира с Ариен Робен. Холандецът напредна и стреля с левия крак, а топката рикошира в Марсел Тисеран и стана неспасяема за вратаря Коен Кастелс.

33-годишното крило отбеляза 92-ия си гол в германското първенство. По този начин той изравни рекорда на Джоване Елбер за най-много попадения от чуждестранен футболист в Бундеслигата.

На почивката треньорът на "Волфсбург" Мартин Шмид пусна в игра Якуб Блашчиковски и това даде желание ефект.

В 49-ата минута "вълците" създадоха първата си опасност пред вратата на "Байерн". Дивок Ориги отне топката от Артуро Видал и напредна, след което изведе вдясно Блашчиковски. Последва остро центриране във вратарското поле, което беше засечено от Макс Арнолд, но след намеса на Матс Хумелс се стигна до корнер.

В 57-ата минута гостите се върнаха в мача благодарение на груба грешка на вратаря Свен Улрах. Ориги беше фаулиран от Жером Боатенг на около 25 метра от вратата.

Макс Арнолд се зае с изпълнението и стреля право в Улрайх. Вратарят на "Байерн" обаче направи много нескопосан опит да избие с една ръка и топката се озова в мрежата.

Само минути по-късно баварците получиха отличен шанс да си върнат аванса от два гола. Видал достави блестящ извеждащ пас от дълбочина за Робен. Холандецът пое отлично на гърди, но от много удобна позиция стреля покрай вратата с левия крак.

В 78-ата минута "Байерн" пропиля още един чудесен шанс за гол. Томас Мюлер беше изведен зад защитата, финтира вратаря Кастелс и много съобразително върна с пета към Франк Рибери. Французинът отправи силен, но и доста неточен изстрел.

В 83-ата минута баварците бяха наказани за подхода си към този мач. Джошуа Гиловоги разтегли играта с хубав диагонален пас към Пол Верхаег. Десният бек достави перфектно центриране за влезлия десетина минути по-рано Дидави, който изненада защитата на "Байерн" с включване от втора позиция и отбеляза с глава.