Каранга поведе ЦСКА към осма поредна победа в Първа лига

© LAP.bg

ЦСКА спечели осма поредна победа в Първа лига. Червените записаха категоричен домакински успех с 3:0 срещу "Дунав" (Русе) в първия мач от десетия кръг на шампионата. Фернандо Каранга, Николай Бодуров и Тиаго Родригес осигуриха трите точки, с които тимът на Стамен Белчев запазва първото си място.

ЦСКА събра 25 точки и поведе с четири пред шампиона "Лудогорец" и с осем пред третия "Левски". Разградчани гостуват на новака "Септември" (София) в неделя, а сините ще пътуват до Стара Загора за двубой с четвъртия "Берое" (16 точки) в понеделник.

ЦСКА започна агресивно мача и можеше да открие резултата още в третата минута. Червените организираха много добра атака по десния фланг, при която Станислав Манолев центрира от аутлинията, а Кевин Меркадо стреля с глава. Топката се насочи към опразнения ъгъл на вратата, но Олексей Ларин изчисти пред голлинията.

В осмата минута Манолев изведе Каранга очи в очи със Станислав Антонов. Вратарят на "Дунав" обаче излезе навреме и блокира удара на бразилеца, а след това защитник на гостите попречи на Рубен Пинто да направи добавка.

В 25-ата минута лошо изчистена топка от бранител на "Дунав" попадна в Манолев, който отправи изстрел от воле. Петър Патев обаче се намеси решително и изчисти в ъглов удар.

След половин час игра гостите от Русе дочакаха своя златен шанс да открият резултата, но не се възползваха. Васил Шопов преодоля Бодуров и напредна сам срещу Витаутас Черняускас. Последва удар по диагонала, но топката премина покрай гредата.

Две минути по-късно се стигна до спорна ситуация в наказателното поле на "Дунав". Каранга падна след контакт с Мирослав Будинов, но главният съдия Петър Доровски не отсъди дузпа.

В 42-ата минута напречната греда спаси гостите след отлично изпълнение от пряк свободен удар на Меркадо. В ответната атака се стигна до опасен шут на Божидар Васев, но Черняускас реагира бързо и изби в корнер.

ЦСКА продължи да доминира и след почивката. В 53-ата минута Каранга прати топката във вратата на "Дунав" при добавка след удар на Тиаго Родригес, но попадението беше отменено заради засада.

Две минути по-късно домакините все пак откриха резултата. Тиаго центриран от свободен удар към далечната греда, където Каранга надскочи бранителите на "Дунав" и от малък ъгъл прати топката във вратата с глава. Бразилецът отбеляза десетия си гол от началото на сезона.

В 66-ата минута Меркадо отново разтресе напречната греда след силен шут с десния крак. Вторият гол във вратата на "Дунав" обаче не закъсня. В 69-ата минута резервният вратар Александър Конов, който замени контузилия се Антонов, изпусна топката след центриране от корнер, а Бодуров я изпрати с глава в опразнената врата.

В 74-ата минута червените окончателно решиха изхода на мача с трето попадение. Негов автор стана Тиаго Родригес, който прониза Конов с мощен изстрел от пряк свободен удар.

ЦСКА постигна деветата си поредна победа във всички турнири. Във вторник червените надиграха "Несебър" с 4:1 и се класира за осминафиналите на Купата на България.

"Дунав", който завърши четвърти миналия сезон и игра в европейските турнири, продължава с неубедителното си представяне тази есен. Русенци допуснаха пета загуба в последните си шест шампионатни мача. Те заемат 11-ото място с осем точки, колкото имат "Ботев" (Пловдив) и "Славия".