"Манчестър сити" разгроми "Реал" с 4:1 в приятелски мач

© Reuters

Манчестър сити" нанесе тежко поражение на "Реал" (Мадрид) с 4:1 в една от последните контроли на европейския клубен шампион. "Гражданите" можеха да спечелят и по-убедително, но пропуснаха отлични шансове в двете полувремена.

Първата част на двубоя от приятелския турнир "Интернешънъл чемпиънс къп" завърши без голове, като "Сити" беше по-активния отбор. Пеп Гуардиола заложи на новите попълнения Кайл Уокър и Данило по фланговете, откъдето дойдоха и голяма част от опасностите.

Първото попадение падна в 52-ата минута, а негов автор стана Отаменди. Аржентинецът се възползва от грешка на испанската защита след корнер. Само седем минути по-късно Рахийм Стърлинг удвои след пас на Де Бройне.

Треньорът на "Реал" Зинедин Зидан направи множество промени и пусна млади играчи на терена, които бързо допуснаха още два гола. В 67-ата минута Джон Стоунс направи 3:0 след заучено положение от корнер, а в 82-ата се разписа 17-годишният Брахим Диас.

"Реал" беше равностоен само преди почивката, когато играха голяма част от звездите на тима.

© Lucy Nicholson, Reuters

Почетното попадение за "Реал" беше дело на Оскар Арнаис, който вкара с красив удар от дистанция.

На 30 юли "Реал" се изправя в последен мач срещу "Барселона", а няколко дни по-късно ще изиграе и двубоя си срещу "Манчестър юнайтед" за Суперкупата на Европа.

Пет гола паднаха и в друг двубой от надпреварата между "Ювентус" и ПСЖ. Италианският шампион се наложи с 3:2 в много атрактивна среща в Маями.

Аржентинска комбинация между Дибала и Игуаин доведе до първия гол в 45-ата минута, дело на тарана. ПСЖ изравни малко след почивката чрез Гонзало Гуедеш.

"Бианконерите" пак поведоха в 62-ата чрез Маркизио, но 10 минути преди края Хавиер Пасторе възстанови равенството. Победният гол беше дело отново на Маркизио от дузпа в 89-ата минута.