"Челси" се справи със "Саутхемптън" и направи нова стъпка към титлата

Водачът във Висшата лига "Челси" направи важна стъпка към титлата. Лондончани спечелиха с 4:2 срещу "Саутхемптън" на "Стамфорд бридж".

Сините стигнаха до успеха с головете на Еден Азар, Гари Кейхил и Диего Коща, който се разписа два пъти. За "светците" точни бяха Ориол Ромеу и Райън Бъртранд.

Воденият от Антонио Конте отбор събра 78 точки и поведе със седем пред "Тотнъм", който обаче е с мач по-малко.

Лондончани взеха преднина в петата минута. Тогава Азар получи в наказателното поле сред няколко играчи на "Саутхемптън" и с диагонален удар отбеляза.

"Светците" изравниха в 24-ата минута. След изпълнение на ъглов удар топката стигна до играч на гостите, който отигра и на метър от вратата Ромеу засече.

В добавеното време на първата част след центриране Маркос Алонсо върна към Кейхил, който засече с глава, за да даде отново преднина на "Челси". В 54-ата минута Франсеск Фабрегас даде много добър пас към Коща в наказателното поле, испанският нападател изпревари защитник и вкара.

Малко преди края "Челси" организира много хубава атака. Коща пое топката и след бързи подавания със съотборници преодоля защитата на съперника и с точен завършващ удар направи 4:1.

В добавеното време след центриране Бъртранд с глава вкара втория гол за "Саутхемптън".