"Ювентус" продължи в ритъм към титлата

Ювентус" продължи серията си с нов успех в първенството. Шампионите спечелиха с 2:0 срещу "Емполи".

След седмата си поредна победа в Серия А "бианконерите" събраха 66 точки и водят с десет пред "Рома", който гостува на "Интер".

По-рано третият "Наполи" загуби с 0:2 от "Аталанта" у дома и остана на 12 точки от шампионите. С четвъртия си пореден успех "Аталанта" е четвърти и е на три точки от тройката.

През първото полувреме домакините атакуваха повече, но стигнаха само до един точен удар. Марио Манджукич беше най-деен, но направи три пропуска. Гонсало Игуаин и Дани Алвеш също пропуснаха да вкара.

В началото на второто полувреме "Ювентус" откри резултата. В 53-ата минута Хуан Куадрадо центрира и Лукаш Скорупски си вкара автогол.

"Ювентус" удвои в 65-ата минута, когато Алвеш подаде на Алекс Сандро и той прати топката в долния десен ъгъл. Малко преди края Манджукич направи нов пропуск - той стреля с глава в ъгъла, но защитник успя да изчисти.