"Севиля" се изравни с водача "Реал" след обрат в градското дерби

"Севиля" спечели с 2:1 срещу "Бетис"

"Севиля" се изравни с водача "Реал"(Мадрид) след победа в градското дерби. Андалусийците направиха обрат за 2:1 срещу "Бетис".

С това съставът събра 52 точки, с колкото са и белите. "Реал" обаче има два мача по-малко, като в неделя среща "Виляреал". Третият "Барселона" има 51, а му предстои гостуване на "Атлетико".

"Севиля" изигра слабо първо полувреме, в което нямаше нито един точен удар. Домакините се възползваха и взеха преднина. В 36-ата минута Риза Дурмиси изпълни силно фаул и преодоля Серхио Рико.

Треньорът на "Севиля" Хорхе Сампаоли направи двойна смяна на почивката, като пусна Висенте Ибора и Уисам Бен Йедер вместо Франко Васкес и Пабло Сарабия.

В 56-ата минута резултатът беше изравнен - Ибора засече с глава центриране на Самир Насри от свободен удар, вратарят на зелено-белите Антонио Адан спаси, но при добавката Габриел Меркадо беше точен с глава.

Ибора завърши обрата 20 по-късно. Той получи от Стивън Н'Зонзи и вкара за 2:1.