"Челси" взе 20-ата си победа в испанска фиеста на "Стамфорд бридж"

Педро вкара важен гол за 2:1 в 72-ата минута

Челси" спечели 20-ата си победа от 26 мача през сезона във Висшата лига. Воденият от Антонио Конте отбор се наложи с 3:1 срещу "Суонзи".

Головете вкараха четирима испанци - Франсеск Фабрегас, Педро и Диего Коща за лондончани и Фернандо Йоренте за гостите.

Въпреки че имаха превъзходство, сините трябваше да чакат до 72-ата минута, за да си върнат преднината за 2:1 с гол на Педро. В 84-ата Коща успокои феновете на "Стамфорд бридж" и подсигури десетата поредна домакинска победа във Висшата лига.

"Челси" е начело с 63 точки и води с 11 пред "Манчестър сити", който е с мач по-малко.

Домакините очаквано имаха превъзходство и водеха играта. "Суонзи" успя да изравни с единствения си точен удар преди почивката, а през втората част гостите имаха само още един удар към вратата на съперника.

Фабрегас даде преднина на сините в 19-ата минута, когато получи от Педро пред вратата, овладя и стреля точно. В добавеното време на първото полувреме Сигурдсон центрира от фаул и Йоренте с глава изравни.

Натискът на "Челси" даде резултат в 72-ата минута. Тогава Педро пое, напредна централно пред вратата и със силен удар от разстояние прати топката в долния десен ъгъл за 2:1. Еден Азар напредна от ляво до аутлинията в 84-ата и пусна пред вратата, където Коща засече.