Мавродиева спечели злато от Балканиадата по лека атлетика в зала

Българката направи шампионски първи опит от 18.10 метра

Радослава Мавродиева стана балканска шампионка по лека атлетика в зала. Тя спечели златния медал в тласкането на гюле в състезанието в Белград.

Най-силният опит на българката се оказа първият й. С него тя тласна гюлето на 18.10 метра, което е най-доброто й постижение през сезона. След няколко фаула Мавродиева записа и 17.68 метра.

Втора завърши основната й съперничка на Балканите – Емел Дерели. Турската атлетка постигна 17.80 метра.

България има още два сребърни и един бронзов медал. Финалистът в скока на височина от олимпийските игри в Рио де Жанейро Тихомир Иванов скочи 222 см и беше победен от кипъреца Василиос Константину (225 см).

Румен Димитров взе сребро в тройния скок, като преодоля 16.10 метра от третия опит. Победител стана Левон Агасян с 16.39 метра.

Лиляна Георгиева постави осмия си национален рекорд за 2017 г. и взе бронз в бягането на 800 метра. Младата състезателка завърши за 2:09,62 мин.