Третодивизионен отбор изхвърли "Байер" от Купата на Германия

© Reuters

Байер" (Леверкузен) отпадна рано от Купата на Германия след изненадваща загуба в 1/16-финалите. Участникът в Шампионската лига беше отстранен от третодивизионния "Лоте" след дузпи.

Мачът вървеше добре за представителя на Бундеслигата. "Байер" поведе с гола на Кевин Фоланд през първото полувреме. След почивката нещата се объркаха за елитния отбор.

В 48-ата минута Хилберт си вкара автогол, а половин час по-късно Вендел получи втори жълт картон и остави "Байер" с човек по-малко. Въпреки това съставът отново поведе с гол на Фоланд в началото на продълженията.

"Лоте" стигна до 2:2 в добавеното време на първото продължение. Двата състава действаха внимателно и головите възможности в заключителните минути отсъстваха.

При дузпите третодивизионният отбор започна с два пропуска, но натам беше безгрешен и спечели с 4:3. Ключов за изхода се оказа последният пропуск - на Баугартлингер от гостите.