Пиронкова ще играе с 166-ата в света в първия кръг на US Open

Пловдивчанката остана единствената българска тенисистка в надпреварата

Цветана Пиронкова започва срещу французойката Виржини Разано участието си в US Open. Пловдивчанката остана единствената българска тенисистка в основната схема на надпреварата в САЩ, след като Виктория Томова и Елица Костова отпаднаха в третия квалификационен кръг.

До момента Пиронкова и 33-годишната Разано, която е 166-а в света, са се срещали три пъти. Българката има една победа - в последния мач помежду им. Тя се наложи с 6:2, 6:3 именно на US Open през 2011 година.

Пловдивчанката ще участва в надпреварата за 11-и път, като най-доброто ѝ класиране е достигането до четвъртия кръг през 2012 година.

При успешно начало Пиронкова ще играе във втория кръг срещу победителката от мача между британката Джоана Конта и американката Бетани Матек-Сандс.

Водачката в схемата и шесткратна шампионка Серена Уилямс започва срещу рускинята Екатерина Макарова, с която играха полуфинал през 2014 г. Втора в схемата е германката Анжелик Кербер, като тя тръгва срещу Полона Херцог от Словения.

Томова отстъпи 1:6, 6:2, 5:7 срещу Монсерат Гонсалес от Парагвай. В третия сет българката изравни след 3:5, но допусна нов пробив и загуби.

Костова падна с 1:6, 6:7 (2) от сръбкинята Александра Крунич. След слабия първи сет българката беше равностойна, но в тайбрека отстъпи с 2:7 точки.