Словакия победи световния шампион Германия в пороя над Аугсбург

Германия стъпи накриво на старта на подготовката си за европейското първенство

© Reuters

Световният шампион Германия стартира с поражение подготовката си за европейското първенство. В първата си контрола преди турнира във Франция бундестимът изненадващо загуби с 1:3 от друг участник на финалите - Словакия.

Двубоят се игра в Аугсбург и проливен дъжд затрудни максимално играта на двата отбора, особено през второто полувреме, което стартира след 30 минути почивка заради пороя.

Поради различни причини Йоаким Льов не можеше да разчита на голяма част от основните си футболисти, което видимо се отрази на играта на неговия отбор.

Домакините откриха резултата в 13-ата минута след точно изпълнение на дузпа от Марио Гомес. В 41-ата минута звездата на словаците Марек Хамшик изравни след великолепно изпълнение от далечно разстояние. три минути по-късно пък Михал Дуриш направи обрата пълен.

Условията за футбол през втората част не бяха добри, но словаците все пак успяха да стигнат до трето попадение, с което оформиха крайния резултат. Точен бе Юрай Кучка в 52-ата минута вкараха трети гол чрез Юрай Кучка. До края на мача двамата треньори направиха по няколко смени, които накъсаха играта и нови попадения не паднаха.

Съставът на Германия: Лено (46' Тер Стеген); Хектор, Боатенг (64' Хьоведес), Рюдигер, Кимих (75' Шюрле); Кедира (46' Вайгл), Руди; Сане, Дракслер, Гьотце; Гомес (46' Бранд).