Ансамбълът е втори след първия ден на Световната купа в София

Българките изостават минимално от Русия пред вторите съчетания

© Архив, LAP.bg

Ансамбълът на България заема второто място в многобоя след първия ден от Световната купа по художествена гимнастика в София.

Михаела Маевска, Ренета Камберова, Цветелина Стоянова, Цветелина Найденова и Християна Тодорова изиграха отлично съчетанието с пет ленти и получиха оценка от 18.400 точки.

Възпитаничките на Ина Ананиева изостават само с 0.050 точки от лидера във временното класиране Русия преди втората част от многобоя - композициите с два обръча и три чифта бухалки. Те започват в събота от 18.15 часа.

Беларус заема трето място в класирането с 18.200 точки. Ансамбълът на Италия е четвърти с 18.000 точки, а пети са гимнастичките на Израел, които бяха оценени със 17.900 точки.

Капитанът на българския ансамбъл Михаела Маевска изигра първото си съчетание след операцията на коляното, която претърпя преди 40 дни.

Световната купа в София пък е последното състезание пред българска публика за гимнастичките, които ще прекратят кариерата си след олимпийските игри в Рио де Жанейро.

В надпреварата, която се провежда в зала "Арена Армеец", участват 14 ансамбъла. Утре приключва многобоят, а в неделя са финалите на отделните уреди.