"Зенит" победи гръмко ЦСКА (Москва) и спечели Купата на Русия

"Зенит" взе Купата на Русия за четвърти път

© Associated Press

Зенит" спечели Купата на Русия за четвърти път в историята си. Във финала в Казан съставът от Санкт Петербург се наложи убедително с 4:1 срещу ЦСКА (Москва).

Бразилската звезда Хълк вкара два гола от дузпи, а по едно попадение добавиха Александър Кокорин и Артур Юсупов.

Хълк даде преднина на "Зенит" в в 34-ата минута след точно изпълнена дузпа. Московчани отговориха бързо и две по-късно Аарон Оланаре изравни.

След почивката "Зенит" взе инициативата и стигна до победата. Кокорин получи подаване от Хълк и на празна врата направи 2:1 в 55-ата минута. Осем след това бразилецът увеличи преднината с второто си попадение от дузпа.

Тогава Василий Березуцки беше изгонен и ЦСКА трябваше да доиграе с човек по-малко. Юсупов беше точен за 4:1 в 70-ата минута.