"Байерн" се справи с лекота с "Милан" за 3:0

Роберт Левандовски се опитва да преодолее вратаря на "Милан"

Германският шампион "Байерн" показа огромно надмощие при победата с 3:0 над "Милан" във втория мач от турнира "Ауди къп" на стадион "Алианц арена".

Баварците доминираха от самото начало и стигнаха до първи гол чрез Хуан Бернат, който след рикушет реализира в 24-ата минута.

Италианците след това затегнаха играта в защита, което затрудни създаването на лесни положения.  В същото време "Милан" предложи твърде малко неща в атака.

През второто полувреме "Байерн" увеличи усилията си в опитите да пробият през защитата на "Милан". Все пак в 74-ата минута Роберт Левандовски комбинира с Марио Гьотце и той не сбърка за 2:0.

Самият Левандовски оформи крайния резултат в 85-ата минута, когато Томас Мюлер му изпрати параболичен пас и полякът стреля безпощадно от воле.

"Байерн" ще играе на финала утре срещу "Реал" (Мадрид), а за третото място ще спорят "Милан" и "Тотнъм".