ПСЖ продължи да събира трофеи във Франция, взе и Суперкупата

ПСЖ постигна поредния си успех във френския клубен футбол. Шампионите добавиха и Суперкупата към отличния си сезона.

Парижани се наложиха с 2:0 срещу "Лион" в спора за трофея. Головете вкараха Серж Орие и Единсон Кавани още до 20-ата минута.

За ПСЖ това е трета iуперкупа поред. Отборът сложи край на сезон 2014-15 по най-добрия начин, като обра всички купи - титлата, Купата на Франция, uупата на лигата и сега jрофея на шампионите.

Парижани поведоха в 11-ата минута. Тогава Орие получи добро подаване и отблизо засече с глава.

Шест минути по-късно Златан Ибрахимович стреля силно. Вратарят на "Лион" Лопес изби, но топката попадна в Кавани, който удвои.

Натам мачът се разви по вкуса на ПСЖ. Шампионите имаха пълно превъзходство, като можеха да вкарат още голове. Най-големия пропуск направи Блес Матуиди малко преди почивката.

В 63-ата минута Максим Гоналон допълнително утежни задачата на съотборниците си, като получи втори жълт картон и напусна игра. За ПСЖ не беше трудно да спечели мача и да вдигне iуперкупата за пети път в историята си.

С пет отличия са "Реймс" и "Сент Етиен". Най-много има "Лион" - осем.