Надал даде само три гейма на Сепи и е на финал в Хамбург

Испанецът търси 47-ата си титла на червени кортове <br />

© Associated Press

Испанецът търси 47-ата си титла на червени кортове

Испанецът Рафаел Надал се класира убедително за финала на турнира по тенис на червени кортове в Хамбург. Той победи с 6:1, 6:2 Андреас Сепи за 78 минути.

Десетият в световната ранглиста, който преследва рекордната си 47-а тила на клей, постигна седем пробива, за да си осигури място във финала.

Шампионът за 2008 г. ще играе с друг италианец в мача за титлата - Фабио Фонини. Надал ще опита да продължи серията си от спечелване на поне една европейска титла на клей годишно, която върви без прекъсване от 2004 г.

Испанецът имаше възможност да приключи срещата си със Сепи малко по-рано. Той обаче допусна двойна грешка при мачбол в седмия гейм на втория сет, но след това направи нов пробив и стигна до победата.

Фонини преодоля квалификанта Лука Пуй от Франция след 6:2, 7:6 (2) за 84 минути.

В преките мачове Надал има четири победи и две загуби срещу Фонини. Италианецът, който е шампион в турнира от 2013 г., се наложи срещу десетия в света два пъти на клей този сезон - в Рио де Жанейро и в Барселона.