Перу спечели бронзовите медали от Копа Америка

Радостта на паруанците след 2:0 срещу Парагвай

Перу спечели бронзовите медали от Копа Америка. Отборът, воден от Рикардо Гарека, се наложи с 2:0 срещу Парагвай в спора за третото място.

Полузащитникът Андре Карийо откри резултата три минути след началото на второто полувреме. Паоло Гереро удвои в 89-ата.

През първата част Парагвай владееше повече топката, но съперникът им по-често застрашаваше вратата им.

В 48-ата минута след центриране от ъглов удар топката попадна в Карийо, който с удар по земята даде преднина на отбора си. Перу започна да владее повече топката и запази резултата почти до края.

В последните секунди бронзовите медалисти от предишния турнир затвърдиха успеха си с нов гол. Санчес напредна на скорост по дясното крило и пусна към Гереро, който засече във вратата на Парагвай и вкара четвъртия си гол в Копа Америка 2015.

"Много искахме да достигнем до финал. Но Перу победи силен съперник. Отборът представи страната по най-добрия начин. Този състав е способен на още много успехи, имаме класни играчи", заяви селекционерът на Перу Гарека.

В спора за титлата тази нощ ще се срещнат домакините от Чили и Аржентина.