Волейболистите победиха с 3:2 Сърбия в контрола, Владимир Николов с 22 точки

Опитният диагонал Владимир Николов завърши с 22 точки

© LAP.bg

Българският национален отбор по волейбол постигна победа в първата си приятелска среща преди началото на сезона. Воденият от Пламен Константинов състав се наложи с 3:2 (23:25, 25:22, 17:25, 29:27, 15:8) срещу Сърбия като гост.

Много силен мач изиграха Владимир Николов и Теодор Тодоров. Опитният Диагонал стана най-резултатен с 22 точки, а центърът добави 19 след 11 атаки, седем блокади и един ас. Дебют направи разпределителят Любомир Агонцев, който беше титуляр.

Българите се представиха много стабилно на блокада, като 14 пъти спряха съперника.

В Белград домакините два пъти повеждаха, но българският отбор изравняваше. Константинов използва едно ядро от състезатели в целия мач, докато колегата му Никола Гърбич направи промени след четвъртия гейм.

Сърбите държаха инициативата в първия и след 25:23 поведоха. Вторият се разви по сходен начин, но с обратен знак. В третата част домакините имаха голямо предимство, като стигнаха до 21:13 и след това запазиха преднината си.

След направените промени от Гърбия България имаше превъзходство. Националите поведоха с 16:11, но в края допуснаха изравняване. След оспорвана игра българите успяха да изравнят. В тайбрека те се представиха по-силно и заслужено спечелиха.

Вторият мач между двата състава е в събота. СЛедващата седмица България посреща Канада в Ботевград в първите си мачове от Световната лига.

Титулярният състав на България: Любомир Агонцев (1 точка), Владимир Николов (22), Виктор Йосифов (10), Теодор Тодоров (19), Николай Пенчев (12), Тодор Скримов (15), Теодор Салпаров - либеро