НачалоФутболБаскетболВолейболДругиДЮШФутзалИнтервюСтатистики
Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Черно море отстъпи от шампиона с 0:2 в Разград
Автор: Екип Varna24.bg 21:30 / 25.10.2014Коментари (0)694
Лудогорец победи с 2:0 Черно море в последен мач от 13-ия кръг на "А" група. Головете в срещата отбелязаха бразилецът Вандерсон и Върджил Мисиджан след почивката, а по този начин "орлите" не позволиха на ЦСКА да се откъсне на върха в класирането.

През първото полувреме имаше едно чисто голово положение и изненадващо беше в полза на "моряците". След изпълнение от корнер Бурхардт засече топката, но Жуниор Кайсара успя да изчисти от голлинията. До края на частта разградчани имаха териториално надмощие, но организираната игра в отбрана на варненци им попречи да застрашат сериозно Илко Пиргов. 5 минути след подновяването на играта Кайсара намери Мисиджан, който не успя да овладее добре, но топката попадна във Вандерсон, който от 2-3 м нямаше как да сбърка за 1:0. Крайното 2:0 оформи холандското крило в 75-ата минута, след финт срещу Александър Александров и майсторски удар в далечния ъгъл на Пиргов.

Така Лудогорец събра 25 точки и се намира на 2-ро място, със 7 т. по-малко от лидера ЦСКА. Черно море пък остава на 8-ма позиция с 15 т.