Реал Мадрид излезе едни гърди напред във "финала преди финала" с Байерн Мюнхен в Шампионската лига. "Белите" победиха с 1:0 у дома в първия мач и са с важна преднина преди реванша на "Алианц Арена" другия вторник.

Карим Бензема се превърна в герой за тима си, реализирайки единственото попадение. Испанците неутрализираха всички силни оръжия на съперника и нанесоха първа загуба на наставника на баварците Хосеп Гуардиола на "Сантяго Бернабеу".

ВИДЕО от мача можете да ВИДИТЕ ТУК

Първото полувреме премина под диктовката на Байерн, но по-опасните положения бяха за домакините. Баварците държаха по-често топката, но нямаха толкова чисти ситуации.

Все пак в началото пред германците се откриха три ситуации. Първо в 13-ата минута Ариен Робен стреля отдалеч, а Касияс изби.

При корнера Бастиян Швайнщайгер беше оставен непокрит в наказателното поле и стреля с глава, но Касияс отново се намеси подобаващо.

В 17-ата минута и Тони Кроос имаше шанс, но го пропусна, а в следващата атака домакините поведоха. Те проведоха смъртоносна контра.

Тогава Кристиано Роналдо пусна страхотен пас към Фабио Коентрао по левия фланг, той центрира успоредно на голлинията, топката мина пред краката на двама защитници на Байерн и се озова у непокрития Карим Бензема, който от 4-5 метра не пропусна и откри резултата.

Реал с едни гърди пред Байерн след минимална победа

източник: Gulliver/Getty Images

След този гол Байерн продължи да държи повече топката, но "белите" организираха убийствени контри, при които с лекота можеха да вкарат и втори гол.

Непростими пропуски обаче направиха Кристиано Роналдо и Анхел ди Мария, които от 6-7 метра в наказателното поле стреляха над вратата, необезпокоявани от защитници на баварците.

Филип Лам и Ариен Робен имаха шансове за гостите, но първият стреля в аут от няколко метра, а вторият би в защитник на Реал от изгодна позиция. Така двата тима се оттеглиха на почивка при 1:0 за домакините, въпреки всичките шансове.

Веднага след почивката се откри нов шанс пред Кристиано Роналдо. Той беше изведен малко встрани от вратата, но на хубава позиция. Изстрелът му обаче беше спасен от Мануел Нойер.

Темпото сякаш леко спадна след тази ситуацията и следващата се откри чак в 56-ата минута, когато Франк Рибери нахлу в наказателното поле и центрира успоредно на голлинията, но защитата на Реал се справи току пред погледа на Швайнщайгер, който чакаше на 2-3 метра от вратата.

Германците разчитаха много често на центрирания, които обаче повечето пъти се оказваха лесна плячка за защитата на "белите".

Положенията продължиха да липсват за тях, а домакините не спираха да тормозят противника на контра. При поредната от тях в 67-ата минута Кристиано Роналдо пак се озова на стрелкова позиция, но опасният му шут беше избит от Нойер.

Малко по-късно португалецът излезе от игра, а на негово място влезе Гарет Бейл. Роналдо се лекуваше от травма последните 10 дни, а уелсецът имаше проблеми с вирус и двамата си размениха ролите на терена по-малко от 20 минути преди края.

В тези минути мадридчани успяха да отнемат и владеенето на топката от противника си и го затрудниха максимално в търсенето на изравнителен гол. Все по-често атаките на Байерн умираха още в зародиш поради тази причина.

Все пак германците стигнаха до хубаво положение в 81-ата минута, но го пропиляха. Тогава след поредната многоходова комбинация топката се озова у Томас Мюлер, чийто удар обаче се отклони от крака на Рафаел Варан и излезе на няколко сантиметра встрани от вратата.

Най-чистото положение за Байерн дойде в 84-ата минута. Тогава Марио Гьотце се оказа непокрит в наказателното поле на Реал, но силният му удар беше спасен виртуозно от Касияс.

В продължението страхотен шанс се откри пред Томас Мюлер. Точно преди обаче да стреля, топката му беше избита от Шаби Алонсо, а той падна на земята. Реферът Хауърд Уеб не даде дузпа, въпреки бурните претенции на всички в Байерн.

Това се оказа всичко в този мач и Реал е с малка, но важна и чиста преднина преди реванша. Той е във вторник в Мюнхен.

Реал Мадрид – Байерн Мюнхен 1:0

стадион „Сантиаго Бернабеу“

Реал Мадрид: 1. Икер Касияс – 15. Даниел Карвахал, 3. Пепе, 4. Серхио Рамос, 5. Фабио Коентрао – 14. Чаби Алонсо, 19. Лука Модрич, 23. Иско – 22. Анхел ди Мария, 9. Карим Бензема, 7. Кристиано Роналдо

резерви: Диего Лопес, Рафаел Варан, Гарет Бейл, Марсело, Каземиро, Алваро Мората, Асиер Ияраменди

Байерн Мюнхен: 1. Мануел Нойер – 13. Рафиня, 17. Жером Боатенг, 4. Данте, 27. Дейвид Алаба – 21. Филип Лам – 10. Ариен Робен, 39. Тони Кроос, 31. Бастиан Швайнщайгер, 7. Франк Рибери – 9. Марио Манджукич

резерви: Леополд Зингерле, Лукас Ридер, Хави Мартинес, Клаудио Писаро, Марио Гьотце, Мичел Вайзер, Томас Мюлер

Съдия: Хауърд Уеб (Англия)